Barcelona se vrača v zgodovinsko ligo prvakov: premaga PSG za napredovanje

Kazalo:

Počakaj, je Barcelona ravno to storila? Kako so to storili ?! Ekipa Lionela Messija se je 8. marca odpravila z vrnitvijo in tako premagala Paris Saint-Germain, hkrati pa je zbrala dovolj točk, da bi zagotovila napredovanje v naslednji krog Lige prvakov!

Pozabite na vrnitev New England Patriots nad Atlanta Sokoli v Super Bowlu 51. To je še bolj neresnično. Vsi so odpovedali Barcelono, potem ko so 14. februarja izgubili proti Paris Saint-Germainu. Poraz z 0: 4 v prvem krogu 16. kroga je pomenil, da mora Barca 8. marca doseči vsaj 5 točk v drugem krogu, vsi pa so obdržali PSG - eno najboljših moštev na svetu - brez rezultatov. Napredovanje v četrtfinale se mi je zdelo praktično nemogoče.

No, odpraviti nemogoče je tisto, kar najbolje uspejo Lionel Messi, 29, Neymar, 24, Sergi Roberto, 25, in ostali Blaugrana! Po 95 minutah igre je bila zadnja žvižga razstreljena in rezultat je bil 6-1, Barcelona pa je zbrala dovolj točk za napredovanje v naslednjo stopnjo turnirja!

Najbolj vroči poleti Paris Saint-Germaina - slike

Po poročanju The Guardiana se nobena ekipa ni vrnila s primanjkljaja štirih golov, da bi napredovala v naslednji krog, a Barcelona je to le storila. Ko se je tekma začela, je Barcelona vedela, da je treba iti težko - in šli so težko!

Luis Suarez (29) je to priložnost za zgodovino začel dve minuti, s čimer je dosegel prvi zadetek. Andres Iniesta (32) je v 42. minuti povišal Barco na 2: 0, čeprav je imel pomoč Layvin Kurzawa iz PSG- ja, 24. Ko je Andres streljal proti golu, je Layvin nesrečno zadel za svojo ekipo in tako ohranil zagon Barce.

Najboljša prekleta ekipa na svetu, zmagovalni cilj #Barcelona #UCL #FCBPSG #viscabarca ❤️? pic.twitter.com/8l7LcOEAgO

- キ ツ ネ ザ ル (@ismafromthetrap) 8. marec 2017

Zmagovalni prosti strel Neymarjevega gola v ZGODOVINI zmaga. Barcelona proti PSG highli

t.co/8SNkMJlM2h preko @YouTube

- owusu emmanuel (@ oae2gain) 8. marec 2017

Legenda Liverpoola, reakcija Stevena Gerrarda na zmagovalni gol Barçe! To je zlato! pic.twitter.com/wFdT9e6lBU

- Barcelona Worldwide (@BarcaWorldwide) 8. marec 2017

Razprave: V #UEFA se še nihče ni vrnil iz štirih zadetkov

Barcelona: pridi mi pivo

#Barca pic.twitter.com/kLiXFLBOeG

- PimpStarTroope MaK_G (@Da_MaK_G) 8. marec 2017

Cilj Sergija Roberta pic.twitter.com/nxA8OhZWi8

Messi je zadel v 50. minuti po kazenskem udarcu zaradi strmoglavljenja med Neymarjem in Thomasom Meunierjem, 25. Z Barco navzgor za 3: 0 (4-3 skupaj) so bili navijači Blaugrane na robu - le da so utrpeli srčni napad Za PSG je zadel 30- letni Edinson Cavani. Zaradi tega je bila naloga Barcelone toliko težja. Če bi Barcelona dosegla pet golov, bi PSG v skupnem seštevku izenačila 5-5. Vendar bi PSG zmagal pri neodločenem obračunu, saj so na igrišču Barce dosegli gostujoči gol.

Bilo je, kot da bi bilo igre konec. Zdaj je Barca morala doseči še tri gole, preden se je tekma končala. Nekako so to storili! Šele v 87. minuti, ko bo Blaugrana znova zadel, Neymar je zabil v prosti strel. Dve minuti pozneje bi znova zadel brazilski superzvezdnik, ki bi spremenil enajstmetrovko, da bi skupinam neodločeno 5-5. S časom, ko klikne stran, bi Sergi postal junak Barcelone in s prostim strelom udaril Neymarja, da bi preprečil izločanje!

Un. Bodi. Izmenljiv. Ta zmaga ponovno uvršča Barcelono v zgodovinske knjige, saj so preprečili izločanje. Ali se po tem čudežu lahko znajde kakšna ekipa, ki bi Barcu morda preprečila zmago v prvenstvu?

Ste presenečeni, da je Barceloni uspelo umakniti to vrnitev, ? Mislite, da bodo osvojili ligo prvakov?