Clint Dempsey in John Anthony Brooks: Spoznajte nogometne junake ZDA

Kazalo:

Z veliko volje je ameriška moška reprezentanca 16. junija poskušala zmagati na uvodnem dvoboju svetovnega pokala proti Gani, 2: 1. Šokantna zmaga je prišla na ramena fanta, ki je dosegel zgodnji gol, in drugega, ki je dosegel prepozno - zdaj izveste več o Clintu Dempseyju in Johnu Anthonyju Brooksu.

Nogometna mrzlica se je vrnila v Združenih državah Amerike, potem ko je ameriška moška reprezentanca vdrla v zmago z 2: 1 proti Gani na njihovem uvodnem dvoboju svetovnega pokala 16. junija. Toda, ko se napolni bangwagon ekipe USA, sta dve imeni na trenutno ustnic oboževalcev - Clint Dempsey in John Anthony Brooks, mož, ki sta dosegla navdušujoče cilje ZDA. Kdo so torej?

Clint Dempsey: 3 stvari, ki jih morate vedeti o nogometu v ZDA

1. On je že ob tem

Za tiste, ki so se prvič uvrstili v svetovni pokal letos, je Clint nov obraz, vendar je pravzaprav eden najbolj prepoznavnih igralcev z najdaljšim trajanjem na USMNT (si držimo reči, da je tako velik kot Landon Donovan ?). V resnici je to njegov tretji svetovni pokal. Clint je prvi gol za svetovni pokal dosegel že leta 2006 - nenavadno, da je bil proti Gani.

2. Zdaj je to hitro!

Šokantni gol Clinta 16. junija proti Gani je prišel le 29 sekund v igro! To je bil peti najhitrejši zadetek, dosežen doslej na svetovnem prvenstvu, in najhitrejši zadetek, ki ga je ameriški igralec na turnirju kdaj dosegel.

3. Igra za družino in prijatelje

Ko doseže gol, Clint ponavadi daje edinstven pozdrav v nebo - na eni roki drži en prst, na drugi pa tri prste. To je počast tako njegovi sestri Jennifer, ki je pri 16 letih tragično umrla zaradi možganske anevrizme, in njegovemu prijatelju Victorju Riveri mlajšemu, šolskemu soigralcu, ki je umrl, ko so ga po nesreči ustrelili v glavo, poroča Daily News.

John Anthony Brooks: 3 stvari, ki jih morate vedeti o novem junaku

1. Začetnikova sreča

Medtem ko je Clint preizkušen in pravi igralec ZDA, je John komaj dobil na igrišču rdeče, bele in modre - z mednarodno ekipo je igral le na petih tekmah. Pravzaprav je bila igra v Gani, ki jo je John dobil z nadomestnim strelom v 86. minuti, njegova prva tekma v svetovnem pokalu doslej.

2. Rojeni v ZDA?

John ni bil. Zloglasni JAB je sin ameriškega serviserja, ki se je rodil in odraščal v Berlinu. Igral je nogomet za mladinsko akademijo Hertha BSC in pozneje s klubom podpisal profesionalno pogodbo. Toda njegovo srce leži v zvezdah in črtah - John je kot dvojni državljan ZDA in Nemčije, ko je prišel čas, izbral, s katero mednarodno ekipo bo igral, izbral ZDA. Vsi bi morali biti veseli, da je storil!

3. O tem je sanjal

Brez heca. Po igri v Gani je John razkril, da se je spominjal na svojo pokojno junaštvo. "O tem sem povedal svojim soigralcem, " je povedal novinarju. "V sanjah sem zadel v 80. minuti in zmagali smo v igri. Z glavo sem zadel iz kota. "Wow - John je bil v sanjah le šest minut.

Torej, katero ameriško nogometno zvezdo imate najraje? Sporočite nam.