Danica Patrick se umakne iz dirk po Indyju 500 - "Končana sem"

Kazalo:

Konec je obdobja: Danica Patrick se upokojuje. S solzami v očeh je najuspešnejša ženska na ameriških dirkah z odprtimi kolesi dejala, da bo obesila čelado po zadnjem strelu na Indy 500.

Danica Patrick (35) je na čustveni tiskovni konferenci 17. novembra napovedala konec kariere, poroča Associated Press. Edina ženska, ki je na dirki serije IndyCar prevzela karirasto zastavo, je morala nekajkrat prekiniti, da bi se spoprijela s solzami, in razkrila, da je po mesecih premišljevanja ugotovila, da je čas za njeno progo konec. Kljub temu se še vedno trudi, da bo zmagala na dveh največjih dirkah na svetu: Daytoni 500 in Indianapolisu 500.

"Nič, kar je bilo predstavljeno, me ni navdušilo, nato pa sem pred približno tremi tedni samo zabrusil:" Kaj pa Indy? Končajmo z Indy 500, "je dejala na tiskovni konferenci. "To vžge nekaj v meni. Ampak končal sem po maju. Vsakdo si mora tu postaviti svoj um. Moj načrt je biti v Indyju in potem sem končal. Danica je zadnji dve dirki svoje kariere celo poimenovala "dvojico Danica."

Ni dvomljivo, kako bo dirkala v Daytoni 500, saj je pred kratkim izgubila v pokalu NASCAR na dirki Stewart-Haas proti Aricu Almiroli, toda nekdo, ki bi ji bil pripravljen ustreliti. Kar se tiče Indyja, ji bo Chip Ganassi Racing verjetno privoščil vožnjo, saj ima ekipa dovolj prostora za dodatne dirkalnike. Danica se je NASCAR-ju pridružila leta 2012, pri čemer je IndyCar zaostala za tekmovanje v najboljši ameriški seriji dirk. Odločitev, da bo končala kariero v Indyju, bo zanjo velik domači dom.

"Vem, da sem vedno rekla, da se nikoli več ne bom vrnila k Indy, in vedno sem bila iskrena, " je dejala na tiskovni konferenci. "No, stvari se spreminjajo. Vem, da zdaj nikoli ne moreš reči nikoli. Skozi to sem šel v glavo in sem se nenehno spraševal: "Kako bom izločil besede in rekel, da je konec?" In zaupaj mi, da sem nekaj stvari izgubil zaradi tega. Toda to se zdi prav, in to se zdi dobro."

Danica je postala prva (in doslej edina) ženska, ki je zmagala na dirki IndyCar, ko je leta 2008 zahtevala Indy Japan 300. Njen tretji uvrstitev na leta 2009 Indianapolis 500 je najvišji cilj ženske voznice. Uspeha v NASCAR ni uspela ponoviti. Na dirki ji ni uspelo zmagati, toda njen osmi uvrstitev na leto 2013 v Daytoni 400 je najvišji cilj ženske. Po upokojitvi je Danica dejala, da se bo bolj osredotočila na svojo kalifornijsko klet, linijo atletskih oblačil ter svoj program vadbe in fitnesa.

"Nisem hotela biti potisnjena v nič in vsi se lahko povežejo, včasih se stvari samo spremenijo in spremenijo okoli tebe, " je dejala, preden je dejala, da si ne želi, da bi se ga spominjali stvari, ki je ni šlo tudi. Želim si, da se spomnimo stvari, ki so šle dobro., ste žalostni, da se Danica upokoji?