Elaine Thompson je osvojila zlato v 100-metrski progi za ženske - zmaga na Jamajki

Kazalo:

Neverjetno. Elaine Thompson z Jamajke je v ženskem sprintu na 100 m osvojila zlato medaljo. Soočila se je s hudo konkurenco tekmecev Dafne Schippers, Tori Bowie in Shelly Ann Fraser-Pryce, toda Elaine je bila 13. avgusta na tekmah v Riu preprosto prehitro na terenu. Bravo, punca!

25- letna Američanka Tori Bowie se je tako zelo trudila, da ni mogla premagati super hitre Jamajčanke Elaine Thompson (24), ki je v teku na 100 m v Riu osvojila zlato s časom 10, 71 sekunde. Tori si je zaslužila srebro zase in Team USA s časom 10, 83 sekunde. Še na svetovnem prvenstvu 2015 je Tori dokazala, da se lahko uvrsti na mesto medalj - v Pekingu je osvojila bron. Tori se ni najbolje odrezala z 10, 78 osebnih najboljših rezultatov, vendar se ni pustila na cedilu, vseeno pa ni Elaine, ki bo domov prinesla zlato.

PICS: Najboljši atleti ZDA, ki tekmujejo na olimpijskih igrah v Riu leta 2016

Tori je štartala dobro, saj je Dafne in Elaine bliskovit utrip naredil, kot da nosi rakete na svojih čevljih. Če je Tori razočarana, bi morala gledati samo na svoj naslednji dogodek - ženske na 200 m 15. avgusta. Naklonjena je daljši razdalji in upa, da je brona dosegljiva. Kljub temu se bo zoperstavila moči Dafne, ki je absolutna zver na stezi.

Tori se bo upal tudi, da bo ženska štafeta 4 × 100 v ZDA lahko premagala kvote in osvojila medaljo. Spet bo težko proti Jamajkancem, vendar se bodo po svojih najboljših močeh trudili, brez dvoma o tem.

Če je to le okus tistega, kar bo prišlo na progo, ne moremo čakati več. Moški tek na 100 m, ki bo 14. avgusta, bo pravi spektakel, Usain Bolt pa bo želel svoji zbirki dodati 6 zlatih medalj. Težko si je predstavljati, da bi ga kdo ustavil!

, ste bili presenečeni nad zmagovalko 100m ženskega finala? Mislite, da ima Tori priložnost, da leta 2020 v Tokiu premaga Elaine? Povejte nam spodaj!