Erin Jackson: 5 stvari o ameriški ženski, ki ustvarjajo zgodovino na zimskih olimpijskih igrah 2018

Kazalo:

Svet se bolje pripravi na Erin Jackson. Prva temnopolta ženska, ki se je uvrstila v drsalno drsalno ekipo ZDA na dolge proge, se poda na zimske olimpijske igre 2018. Izvedite vse o njej.

1. Da, ona je prva afroameriška drsalka na dolgih progah … Ko je Erin Jackson 5. januarja na preizkušnjah na 500-metrski dirki 5. januarja prišla na tretje mesto, je na zimskih olimpijskih igrah 2018 v PyeongChangu v Južni Koreji zaslužila več kot samo. Huffington Post je postala tretja črno atletinja, ki se je uvrstila v ameriško olimpijsko drsalno moštvo in prva črnka, ki se je uvrstila na tekmovanje na dolgih progah. "Resnično nisem pričakovala ničesar od tega, prišla sem kot novinec, samo trudila sem se najbolje, kot sem lahko, " je dejala po uvrstitvi na olimpijske igre. "Še vedno ne vem."

2. Ni se šalila, ko je rekla, da je novoročka. Štiri mesece. Tako dolgo Erin trenira na ledu. Štiri mesece po udarcu na drsališče in nenadoma je olimpijka, ki zastopa Ameriko na mednarodnih igrah. To je moteče. "Ja, noro je, kot, takšen je bil dolgoročni cilj mojega, " je dejala Erin, ko se je predstavila na sejmu The Jim Rome Show, za CBS Sports.

"Letos sem prišel v olimpijske preizkušnje, samo upal, da bom dobil nekaj izkušenj in, nekako, videl, kje sem po času, ki sem ga imel na ledu. In vedno sem si nameraval všeč, se držati naslednjega cikla. Ja, vsekakor je bil moj cilj biti na moštvu USA, preprosto nisem videl, da se to dogaja hitro."

3. Ona ni novice, ko gre za drsanje. Ni tako, da se je Erin samo privezala na lopatice in nenadoma ugotovila, da je super. Že leta je neverjetna. Pred novo uvrstitvijo v hitrostno drsalko je bila tekmovalna drsalka (ali, kot je splošno znano, rolanja.) Na mladinskih svetovnih prvakih 2008-09, vključno s tekom na 500 m, je osvojila pet medalj v rolkanju na dirkah. domače zlato za isti dogodek na paneškem ameriškem prvenstvu 2014, poroča ESPN W.

4. Erin je tudi vater-derbi dinamo. Erin se je pridružila družbi Ocala Cannibals leta 2012. "Naučila sta me pravil, spretnosti in tega, kako igrati igro, " je povedala na uradnem spletnem mestu združenja žensk Flat Track Derby Association. Pridružila se je Jacksonville RollerGirls (ali New Jax City Rollers) in tako pomagala ekipi, da se povzpne na lestvici WFTDA.

5. Lahko bi uporabila vašo pomoč. Naslednja postaja za Erin je Južna Koreja, vendar potrebuje malo pomoči pri družini v tujini. "Komaj čakam, da zastopam Team USA v PyeongChangu v Južni Koreji, " je zapisala na svojem Instagramu. "Začenjam zbiranje sredstev za majice, da bi pomagal mojemu očetu v Južno Korejo, da bi me opazoval, kako tekmam na olimpijskih igrah." Tukaj upam, da se bo njen oče zmogel, saj se mu vse ZDA želijo pridružiti pri gledanju njegovega dekleta zgodovina v PyeongChangu!

Če želite izvedeti več o Erin, obiščite teamusa.org. Olimpijada se začne v živo 8. februarja.