Jimmy Walker je osvojil PGA prvenstvo z epskim finalnim krogom - čestitke

Kazalo:

Bravo, dobro opravljen gospod! Jimmy Walker je v zadnjem krogu 67 osvojil prvenstvo PGA 2016. Po štirih napornih krogih na spodnjem igrišču Baltusrol Golf Club v Springfieldu v New Jerseyju je Jimmy premagal konkurenco za svoj prvi večji naslov. Naj bo branje za vse informacije o njegovi neverjetni zmagi.

Bil je neverjeten turnir z veliko spremembami imena na lestvici voditeljev. Emiliano Grillo (23), dolgi voznik iz Argentine, je vodil paket na začetku turnirja. Emilianu je tesno sledila mednarodna zasedba profesionalcev svetovnega razreda. Ves konec tedna so krojili pločevinca, ki sta bila naporna Američana Jason Day in Robert Streb. Druga imena z odličnimi ocenami po prvih dneh igranja sta bila tudi Henrik Stenson iz Švedske in Martin Kaymer iz Nemčije.

Kliknite tukaj za slike US Open Of Golf

Konec koncev je bila nedelja v lasti Jimmyja. Odprl je neverjetno finalno rundo in z ledom, ki je tekel po žilah, je pred vami potegnil drzne upanje, končal pa je z izjemno oceno -14. Leta 2015 je bil Jason Day največji zmagovalec z najnižjo oceno v zgodovini, letos pa je Jimmy opravil delo s skoraj enako impresivno oceno - tudi z lanskim zmagovalcem (in 1. golfistom na svetu), ki je zaostajal za njim! Tradicija pravi, da imajo vsi zmagovalci odprte povabila, da se vrnejo na turnir do konca svojih igralnih dni. To je morda prvi večji naslov Jimmyja, zagotovo pa se zdi, kot da ne bo njegov zadnji!

Prvenstvo PGA, tako kot skoraj vsaka druga velika, ni bilo sporno. Na vrhu turnirja so morali uradniki opravičiti, potem ko so naredili množično navijanje, ki je morda enega igralca golfa stalo pri zmagi. Colt Knost ni dobro sprejel opravičila PGA. Colt se je ognil, ko je prvi dan turnirja prebral napačne podatke o pincih za luknjo. Yikes. Dodatni udarec je bil dovolj, da Colta odrine v tempu in je zato izpustil prvi rez. Ou. Po podatkih ESPN so v PGA priznali, da so poslali kartice z napačnimi informacijami o luknjah. Ups!

, kaj ste pomislili na prvenstvo PGA 2016? Je vaš najljubši igralec golfa zmagal ali celo zaključil blizu? Povejte nam, kaj ste pomislili na neverjetnem velikem turnirju!