Katie Ledecky se odreže švedski Sarah Sjostrom in osvoji zlato na 200 m prosto

Kazalo:

Katie Ledecky je to spet storila! Po razbitju lastnega rekorda v teku na 400 m prosto se je okrašena Olimpijka 9. avgusta odpravila nazaj v bazen, da bi si 9. avgusta priborila še eno zlato medaljo za ženski tek na 200 m prosto! Čestitamo, Katie!

Katie Ledecky je pri komaj 19 letih premagala olimpijske igre v Riu 2016 in jih premagala vse! Katie je domov v Riu domov odnesla drugo zlato in tretjo medaljo v skupnem seštevku, potem ko je 9. avgusta na svoji dirki na 200 m na ženski tekmi končala. Katie je dirko zaključila z 1: 53, 73, pred Švedinjo Sarah Sjostrom, ki se je uvrstila na 1: 54, 08. Videti je bilo, da bo Katie zmagala, potem ko je 8. avgusta prišla na prvo mesto daleč v hribih. Le vprašanje časa je bilo, preden bo osvojila medaljo!

Brez kabelske televizije? Sprostite se! Kliknite tukaj, če želite izvedeti, kako gledati olimpijske igre na spletu

Team USA zagotovo ima zložen seznam plavalcev! Katie je na avgustovskem teku na 400 m prosto 3. avgusta odpravila konkurenco in prišla na neverjetno hitrih 3:56! Premagala je svoj najboljši čas in podrla svetovni rekord. Poglejmo to; Katie je podrla lasten svetovni rekord in prejšnjih 11, ki jih je postavila pred tem! Vau! Kaj pričakujete od ženske, ki je osvojila zlato medaljo, ko je bila stara komaj 16 let?

Pics: Ameriški atleti na olimpijskih igrah v Riu - Kot Katie Ledecky!

Navijači, ki navijajo za ekipo ZDA od doma, so si 6. avgusta avgusta Katie in preostale ženske štafete 4 × 100 borili za življenje, ko so si privoščili nohte in se prijeli za blazine. Ekipa je dala vse od sebe, a na koncu le niso mogli Nisem premagal Team Australia in odkrito silo Cate Campbell! Avstrijci so nastopili z impresivnih 3: 30, 65 končnega časa. Tako žalostno za Team USA!

A jasno, Katie lahko med solističnimi dogodki sveti kot diamant! Po teku na 200 m prosto je streljala še za dve zlati medalji na ženskih tekmah na 400 m in 800 m. In res mislimo, da zmore!, kaj ste pomislili na tekmovanje na 200 m prosto? Ste si želeli, da bi Katie domov odnesla zlato medaljo? Povejte nam v komentarjih!