Kentucky Derby 2016: Spoznajte dirkače s čistokrvnimi konji v konkurenci

Image
Image
Image
Image

Derby v Kentuckyju 2016 je tu, vsi! Velika dirka se začne 7. maja ob 6:34 ET, na veliki dogodek pa se lahko pripravite tako, da preverite vse konje, ki tekmujejo tukaj. Kliknite v galerijo in si oglejte krasne čistokrvne v upanju, da boste domov odnesli krono!

Derby v Kentuckyju ponuja dve najbolj vznemirljivi minuti v športu vse leto, med 22 konji, ki tečejo v letu 2016, pa je nekaj trde konkurence! Pred veliko dirko spoznajte super hitre živali tukaj - zagotovo bo to noč za spomin.

20 konj bo dirko vodilo 7. maja in vsi so tako lepi in presenetljivi! Triletni čistokrvni bodo v Churchillu Downs tekali tako hitro kot kilometer in četrtino, samo eden pa bo proglašen za zmagovalca prve od treh večjih konjskih dirk.

Lani je bil zmagovalec Derbyja ameriški faraon, zgodovino pa je nadaljeval tako, da je osvojil naslov tako na Preakness-u kot tudi v Belmont-u, ter si prislužil visoko cenjeno Trojno krono. Derbi se odvija vsako leto od leta 1875 in postaja vsako leto samo večji, tako da bodo letošnji tekmovalci zagotovo še veliko!

Letošnji prednji tekač je Nyquist, osupljiv, rjav konj, ki naj bi imel 3-1 kvote za zmago na prireditvi. Vendar, kot smo videli že velikokrat, se lahko zgodi karkoli!

Derby v Kentuckyju je na NBC-ju predvajan s pričetkom ob 16. uri po EST - dejanska dirka je le dolga le nekaj minut, tako da je na voljo na stotine pred začetkom predstave, preden se začne prava zabava. Pripravite se na dogodek tako, da si ogledate vse konje, ki dirkajo v zgornji galeriji!

Kdo je po vašem mnenju zmagal na derbiju ?