Rory McIlroy je zmagal na britanskem odprtem prvenstvu 2014

Kazalo:

Rory McIlroy je osvojil Claret Jug! Po zadnjem krogu golfa v kraljevem klubu Liverpool Golf v angleškem Merseysideu je Rory 20. julija postal zmagovalec britanskega odprtega prvenstva.

Ko igrate na enem najtežjih turnirjev v golfu, tudi najboljši najboljši igrajo bodisi kot zmagovalci ali pa preprosto padejo. Najboljši med najboljšimi v vsem golfu so bili 20. julija v Angliji na britanskem odprtem prvenstvu. Po treh intenzivnih krogih golfa je 25- letni Rory McIlroy odnesel domov Claret Jug in bil leta 2014 razglašen za britanskega odprtega prvaka. Čestitke!

Rory McIlroy je zmagal na britanskem odprtem turnirju

Rory McIlroy zmagal na odprtem britanskem prvenstvu! 25-letnik si je 20. julija zagotovil tretji veliki pokal prvaka.

Po hudem boju s Sergiom Garcio, ki se je v zadnjem krogu prebil na Roryja, je Rory zmagal. Rory je z dva strela premagal Sergija, da bi odnesel domov Claret Jug.

Sergio se je začel pojavljati na Roryju, celo samo tri strele za njim pred devetimi. Toda Rory se je na koncu izkazal za boljšega igralca.

Po veliki zmagi je Rory takoj objel mamo. Svoje sladke občutke je delil v intervjuju po zmagi. Njegova mati se je prvič udeležila prvenstva, ki ga je zmagal.

"Res je lepo deliti takšen trenutek z njimi, " je dejal.

Delil je tudi, kako sta mu njegova »odločnost« in »trdo delo« pomagala pripeljati do tega zmagovalnega položaja.

"To je velik trenutek, " je dejal. "Počutim se, kot da sem v zadnjih 18 mesecih že daleč prišel. Zgodilo se mi je veliko

na igrišču za golf in izven njega. Samo mislim, da se mi je odločnost in trdo delo res izplačala."

Rory zagotovo ima, Rory.

Tiger Woods je na svojem prvem večjem turnirju v skoraj enem letu razglasil svojo prisotnost že v prvem krogu. Kljub podmladkom na prvih dveh luknjah je Tiger prevzel vodstvo in zavihtel za pet ptic v šestih luknjah na zadnji deveti strani. Vendar je v zadnjem krogu spodletelo zaradi razočaranja.

Vendar je bil Rory McIlroy na dan otvoritve začel delovati kot vodja bonafidov turnirja. 25-letnik je v prvem krogu streljal s šestimi točkami pod 66.

Drugi dan je McIlroy ohranil enakomerno prednost in do poldneva dosegel štiri strele pred Dustinom Johnsonom in Sergiom.

Čestitamo Roryju! Poskrbi za to Claret Jug. Potegnite ga tesno in objemajte. Pripravite se na PGA prvenstvo!, ste navijali za Roryja, da bi osvojil britansko odprto prvenstvo? Sporočite nam!