Ted Ligety v veleslalomu osvoji zlato olimpijsko medaljo

Kazalo:

ZDA so 19. februarja osvojile še eno zlato medaljo, ko je 29-letni Ted Ligety na moškem veleslalomu osvojil prvo mesto. Američani so slavili sladko zmago, a Tedova reakcija je bila še slajša!

To je bila njegova druga zlata medalja v karieri na prireditvi, toda Ted Ligety si je to zmago želel več kot vse. Smučar iz Park Cityja, Utah, je na ta trenutek čakal več let, v sredo pa je zaključil veleslalomski tek na prijetno dramatičen način.

Ted Ligety je osvojil zlato medaljo v veleslalomu: Športnik pade na tla s čustvi

Po mnenju ABC-ja si je Ted res želel to zlato medaljo in po tem, ko je štiri leta čakal na to priložnost, si jo je želel le preboleti - medtem ko seveda še vedno izstopa na vrhu.

[hl_ndn videoid = ”25638934 ″ videotitle =“ Ted Ligety osvoji zlato ”]

[hl_ndn videoid = ”25637571 ″ videotitle =” Ted Ligety The Greatest? ”]

"Bilo je veliko olajšanje, " je rekel, ko je po dogodku padel na tla z velikimi čustvi. „Vso sezono vsi govorijo o olimpijadah, olimpijadah, olimpijadah. V nekem trenutku sem si mislil: 'Naredimo to že. Končajmo s tem, da bomo nehali govoriti o pritisku in o vsem skupaj. " Torej, to je super

končno naredite in oprite opico."

Za tiste, ki ne veste, je veleslalom smučanje v alpskem smučanju, ki vključuje smučanje med polmi ali zapornicami navzdol s hribom s strmim navpičnim padcem. Ted je dogodek končal s kombiniranim časom dveh minut in 45, 29 sekunde, zmagal pa je za skoraj pol sekunde.

"Njegova prva vožnja je bila brezhibna, brezplačna, " je dejal glavni trener ameriških moških Sasha Rearick. "Zaupal je sebi, saj je šlo za njegov podpis smučanje. Druga vožnja je bila strateška šahovska tekma, ki jo je odigral sijajno."

Tedova zlata medalja je prva med alpskim moštvom ZDA med olimpijskimi igrami v Sočiju, njegova druga zlata medalja v karieri pa je na turnirjih v Torinu v Italiji, ko je bil star 21 let, osvojil pred osmimi leti. Ted je 19. februarja postal drugi Američan skupaj z Andreo Mead Lawrence, ki je osvojil dve alpski zlati medalji!

Drugi alpski smučarji reagirajo na Tedov nastop

Če ste na zimskih olimpijskih igrah, potem verjetno veste, kdo je Bode Miller. 40-letni Bode, ki ima ameriški rekord kar šest alpskih medalj, je verjetno tekmoval na svojem zadnjem letošnjem olimpijskem turnirju, ki je bil na 20. mestu. Bode je Tedu hitro čestital, češ, da je preprosto boljši od vseh.

"Ima toliko hitrosti in ne dela napak. To so stvari, ki ga ločujejo, " je dejal Bode. "Drugi fantje prevozijo hitrost za nekaj obratov in se malo borijo. Preprosto ga nosi od vrha do dna."

Francoski smučar Steve Missillier je osvojil srebrno medaljo, vendar je priznal, da je to precej najboljše, kar je znal. "Nemogoče je [premagati Ligety], " je dejal. "Zame in, mislim, za vse dirkače."

ZDA so od 20. februarja na olimpijskih igrah s sedmimi zlatimi odličji na tretjem mestu, največ pa jih ima s 23.

Kaj misliš, ? Uživate do zdaj v olimpijskih igrah 2014? Ste uživali v Tedovi zmagi? Sporočite nam spodaj!