Ženske v ZDA zmagajo v štafeti 4 × 100: Allyson Felix pobere rekordno 5. zlato olimpijsko medaljo

Kazalo:

Srečna številka pet! Ameriška ženska ekipa 4 × 100 je tekmovanje uničila 19. avgusta z eno svojih najhitrejših dirk doslej. Zmaga je Allysonu Felixu podelila peto zlato medaljo, ki je bila najbolj med vsemi Američanki v dirkališču. Ne pozabite prebrati vseh vznemirljivih podrobnosti o neverjetnih dosežkih dame!

30- letna Allyson Felix si je priborila olimpijsko zgodovino, ameriška ženska štafeta 4 × 100 pa je na tej tekmi osvojila zlato medaljo in tako je postala njena rekordna peta v karieri na progi. Tianna Bartoletta, 30, angleški Gardner, 24, Torie Bowie, 25, je sestavljala preostalo zmagovalno ekipo. ZDA so bile obrambni prvaki na prireditvi, potem ko so jo leta 2012 osvojili v Londonu, dokazali pa so, da so bili najboljši z absolutno zmečkanjem konkurence, s 41, 02, kar je drugi najhitrejši čas doslej na olimpijskih igrah!

Dame so bile popolnoma neustavljive. Na dirkališču na notranji progi je Tianna začela s trdno vožnjo, preden se je predala Allysonu, ki je potoval po zadnji steni z odličnim prehodom v angleščino. Torie jo je domov prinesel s tako veliko hitrostjo, da je svetovni prvak Jamajka pustil v prahu, da je domov odnesel srebrno medaljo. S to zmago ima Allyson zdaj pet zlatih medalj, kar je večina od vseh drugih žensk v ameriški zgodovini.

Kliknite tukaj za najlepše trenutke olimpijskih iger v Riu

Brez kabelske televizije? Sprostite se! Kliknite tukaj, če želite izvedeti, kako gledati olimpijske igre na spletu.

Allyson se je povsem prestrašila 18. avgusta, ko je v kvalifikacijskem krogu poskočila štafetno palico, medtem ko se je predala soigralcu Angležu Gardnerju, 24. Toda dirka je imela prednost pred tem, ko je bilo dokazano, da je brazilski tekač prikolesaril na Allysonov pas, zaradi česar se spotakne in spusti Baton. ZDA so zmagale, ko je dirka znova vodila, kar je Allysonu dalo upanje za zlato v finalu.

, kaj ste pomislili na to neverjetno dirko?