Usain Bolt je v štafeti 4 × 100 osvojil rekordno 9. zlato olimpijsko medaljo: dobil 'triple trojček'

Kazalo:

Kot da je kdaj bilo dvoma! Jamajčan Usain Bolt je utrdil svoje mesto v olimpijski zgodovini in dosegel svojo deveto zlato medaljo v štafeti 4 × 100.

Samo poglejte ga, da gre! 29- letni Usain Bolt je dokazal, zakaj je največji sprinter olimpijskih prog in tekašic, ki jih je kdajkoli videl, z izjemno predstavo v moški štafeti 4 × 100. Preostali del ekipe je bil v treh predavanjih pred njim precej hiter, toda trka pot med močno ameriško ekipo in Japonsko je šla v domači raztežaj. Takoj, ko je Usain prevzel štafetno dirko, je bila dirka uradno končana, saj je drseče drseče držal - noben igralec ni nameraval - prečkal ciljno črto nekaj dolžin pred osvojeno srebrno medaljo na Japonskem. Ekipi ZDA je bilo dovoljeno, da se pomiri z bronasto medaljo, a so jo pozneje odvzeli po odkritju dirke, ki je minila po prekršku. Kanada je bila nato dvignjena na mesto bronaste medalje.

Kliknite tukaj za najlepše trenutke olimpijskih iger v Riu

Brez kabelske televizije? Sprostite se! Kliknite tukaj, če želite izvedeti, kako gledati olimpijske igre na spletu.

S to zmago Usain ponovno zapusti tekme v Riu s tremi zlatimi točkami, in sicer v teku na 100 m, 200 m in v štafeti 4 × 100. Ta isti podvig je dosegel na igrah v Londonu 2012 in olimpijskih igrah v Pekingu leta 2008. Ta človek ne ve, kaj je neuspeh, ko gre za tek, njegova hitrost je tako neprimerljiva s strani vsakega tekača v tem desetletju, da mu pripada olimpijski sprinter. Zdaj ima več zlatih olimpijskih medalj v katerem koli športu kot kateri koli drug, razen nedotakljivega rekorda Michaela Phelpsa s 23 plavalnimi zlati.

Toda morda bo še več prostora, da bo v Tokiu 2020 zahteval sprinter zlata, saj obstajajo govorice, da bo Usain obesil tekaške copate in se po zmagi v Riu upokojil. Superzvezda se še ni uradno oglasila. Zagotovo bomo pogrešali njegov velikanski nasmeh in neverjetno hitrost, če bodo to res njegove zadnje olimpijske igre.

, kaj si mislil o Usainovi neverjetni dirki?