Cleveland Cavaliers so v 2. tekmi 2015 finala lige NBA premagali Golden State Warriors

Kazalo:

Kakšna odlična igra! V nedeljo, 7. junija, so Cleveland Cavaliersi zmagali v 2. igri finala lige NBA 2015. Golden State Warriorsi si lahko pri tem porazu privoščijo srce, saj je še dolga pot.

Cleveland Cavaliers je med 2. tekmo finala lige NBA, 7. junija v Oaklandu v Kaliforniji, zadel le mrežo. Cleveland Cavaliers so z rezultatom 95-93 pokazali znake, da so pripravljeni biti okronani za prvaka NBA.

To je bila res razburljiva tekma z začetka. Golden State je svojo namero že zgodaj sporočil z zmago v vodstvu 20-12 s 3:32 v prvi četrtini. Če pa imate v svoji ekipi 30- letnega Lebrona Jamesa, imate vedno priložnost. Cavsi so se vrnili na 20-20, zahvaljujoč 10 točkam od malega naprej.

Druga četrtina je bila ravno tako frenetična in tesna. Toda tokrat so Cavsi dirkali naprej, naenkrat so vodili 42-35, ko so poskušali napredovati. Ko je bil 25- letni Klay Thompson enajstmetrovka enakovredna, so Warriorsi držali tempo in zaostali za 2, rezultat pa je bil ob polčasu 47-45. Thompson in James sta v tem trenutku zbrala po 20 točk.

Tretja četrtina je bila zadeva z nizkimi točkami - Cavs je v boju za Warriors 15–14 presegel Warriors 15–14 in ustvaril vitko prednost le treh točk. Iz napačnih razlogov je bil 27- letni Marreese Speights, ki je s 4 sekundami na uri poskrbel za osupljivo zgrešeno streljanje.

V četrti četrtini so Cavsi začeli premoč naprej, navdihnil je James, ki je potopil 3-kazalca iz centra mesta s 3:14 levo in tako odprl vodstvo z 11 točkami. Toda plehki Warriorsi še niso bili končani, saj so dosegli 6 točk iz dveh posesti in uspeli so izsiljevati igro nadure z rezultatom 87-87.

Tako kot v igri 2, je bilo treba tudi za nadure, da se je odločilo za zmagovalca - prvič v zgodovini finala lige NBA, da prvi dve tekmi potrebujeta OT. Šlo je naprej in nazaj, pri čemer sta obe ekipi grozili, da bosta zmagali, a na koncu so Cavsi zmagali s 95-93! Za 39 teh točk je bil odgovoren Lebron.

2015 zmagovalec finala NBA tekme 1 - Golden State Warriors Edged It

V prvi tekmi finala lige NBA v Oaklandu v Kaliforniji, 4. junija, so domači pokazali svojo premoč, a so potrebovali nadure, da so se v tesno borbeni konkurenci končno znašli nad Cavaliersi 108-100.

Tudi s podporo brata Rihanne (27) Lebron ni mogel rešiti, da bi zdrsnil proti ožjemu porazu. Košarkarski bog je po poročanju košarkarskega ljubitelja R&B pevka odletel na svojem zasebnem letalu, a ni bil tisti srečni šarm, na katerega se je upal.

Game 3 se 9. junija vrne v Cleveland, kjer bodo Cavaliersi upali, da bodo domači prednost šteli. Morda bi sprememba prizorišča res lahko še bolj pretresla!

Kaj mislite, kdo bo zmagal v seriji? Sporočite nam vaše misli v spodnjih komentarjih!