Rio 2016: Simone Biles osvoji žensko posamično zlato, Aly Raisman si zasluži srebrno

Kazalo:

Samo ena beseda opisuje Simone Biles: zlata! Rio 2016 je 11. avgusta okronal še enega prvaka, potem ko je Simone slavila kot nobena druga in domov odnesla žensko posamično zlato medaljo - s soigralko Aly Raisman takoj za njo pri srebrni!

Odnehajte jo za Simone Biles, ker je pravkar vpisala svoje ime v zgodovinske knjige. Po treh dogodkih v ženskem posamičnem finalu 11. avgusta je imela 19-letna gimnastična fenomenka več kot 1, 5 točke prednosti, tako da se jo bo težko dotakniti. In zaključila s talno vadbo (njen najboljši dogodek), je Simone dosegla dolgo pričakovano zlato medaljo. Na videz so vsi vedeli, da je zlata medalja njena, a si jo je vsekakor zaslužila

.

s polnimi 2 TOČKI!

21-letna Rusinja Aliya Mustafina je Simoneu privoščila svoj denar in po dveh rotacijah zasedla mesto številka 1, toda Simone je hitro osvojila prvo mesto po rutini, s čimer je zaslužila 15.400 v primerjavi z Alija 13.866 in se pomerila naprej miljo. Prav tam je bila 22- letna soigralka Aly Raisman, ki se je uvrstila na drugo mesto z neverjetnim rezultatom 15, 433. Toda to ni bilo dovolj, da bi prevzela skoraj popolno Simono, ki je prikovala svojo rutino in odšla, vedoč, da je zlata medalja!

Simone Biles - Oglejte si Pics of the Gold Medal-Winny Gymnast

Številni oboževalci so pričakovali, da bosta Simone ali Aly odšla z zlatom, še posebej po tem, ko se je "Fab Five" preoblikovala v "Final Five", potem ko je zmagala v ženski ekipi. Simone, Aly, Gabby Douglas, 20, Laurie Hernandez, 16, in Madison Kocian, 19, sta popolnoma premagala konkurenco, od faba do brezhibnosti na neravnih palicah, talnih rutin, trezorjev in še več. Čeprav sta se trudili ruski in kitajski moštvo, Američana nista mogla premagati in sta se morala sprijazniti s srebrom in bronom. Simonejeva zmaga pomeni četrto zaporedno zlato za ZDA v ženski posamični tekmi, s čimer je zmaga še bolj izjemna!

Brez kabelske televizije? Sprostite se! Kliknite tukaj, če želite izvedeti, kako gledati olimpijske igre na spletu

Pa vendar, na olimpijadi mora biti vedno kakšna drama. Konec koncev je to Rio 2016! Finalna peterica je ugotovila, da je med kvalifikacijami preveč dobro. Simone in Aly sta si zagotovila mesto v finalu z dvema najvišjima ocenama.

Gabby, ki je v Londonu 2012 osvojil posamično medaljo v krogu, je prišel s tretjim najboljšim rezultatom. Z Ameriko v prvi trojici so mnogi pričakovali, da bodo rdeče, bele in modre prinesle trojno grožnjo v finale. Ker pravila ne narekujejo, da lahko napredujeta le dva športnika v državi, je bil Gabby zavrnjen! To pomeni 22 drugih športnikov z rezultati nižjimi od Gabbyjevih naprednih. Škandal! Na srečo ne bo pustila Brazilije praznih rok in tudi Simone ne bo!

Kaj ste pomislili na ženski finalni tek na tekmi? Je vaša najljubša telovadka osvojila medaljo?